Od kilku lat wydarzeniem festiwalu są występy największych gwiazd europejskiej muzyki dyskotekowej. W poprzednich edycjach zagrali: Boney M, Bad Boys Blue, Thomas Anders z Modern Talking, Savage, Haddaway oraz Fun Factory.
Polska Muzyka Taneczna , która wciąż gromadzi tysiące fanów , pojawiła się pod koniec lat osiemdziesiątych jako muzyka chodnikowa, nawiązująca do muzyki granej na weselach i zabawach ludowych, często nawiązująca do motywów ludowych i podwórkowych. Powoli zaczyna wypełniać rynkowa niszę po muzyce pop, która zamilkła w latach stanu wojennego. Z biegiem czasu ewoluowała w kierunku muzyki dyskotekowej. W połowie lat dziewięćdziesiątych określona , na wzór italo disco, mianem disco polo zaczęła przeżywać swój boom. Płyty i kasety czołowych zespołów nurtu (Classic, Milano, Bayer Full, Akcent, Boys, Top One ) osiągały milionowe nakłady.
Pod koniec lat dziewięćdziesiątych popularność gatunku zaczęła maleć, zwłaszcza kiedy z ramówek czołowych stacji telewizyjnych zniknęły programy promujące disco polo. Wierni fani pozostali jednak wierni. Jeździli na koncerty, kupowali ukazujące się nadal płyty, spotykali się w fanklubach i raz w roku na festiwalu w Ostródzie.
Okres nieobecności w mediach zaowocował większą profesjonalizacją nurtu, krystalizacją najlepszych wykonawców, przyciągnięciem nowych , zdolnych debiutantów. Zmieniło się też brzmienie zespołów , plasując się w nurcie, światowej muzyki tanecznej i dance. Zaowocowało to programy renesansem tej muzyki.
Dzięki rozwojowi Internetu, nowych kanałów radiowych i telewizyjnych, nowych klubów i dyskotek muzyka taneczna zaczęła zyskiwać nowych fanów, także z młodego pokolenia, dla których pozamuzyczne konteksty tej muzyki przestały być istotne. A w samej muzyce dostrzegają radość bezproblemowej zabawy.
Przed dwoma laty muzyka taneczna zaczęły pojawiać się w mediach. Stałe audycje i programy mają w swych ramówkach: Polo TV, iTV, TV Silesia, Radio Lublin. Powstają też rozgłośnie internetowe, grające polską muzykę taneczną."
zapożyczone ze strony...Festiwal Ostróda
Festiwal Ostróda
**************************************************************
Dwa dni fantastycznej zabawy...czyli najstarszy i najznamienitszy festiwal w Polsce już niestety za nami.Weekend 22- 23 lipca należał do Ostródy...Po raz dwudziesty pierwszy zamieniła się ona w "najgorętsze miejsce na dyskotekowej mapie kraju"...
Jak zasłyszałam od któregoś z artystów "Na początku była Ostróda ,później długo...długo nic...a następnie cała reszta..."
Festiwal po raz kolejny odbył się na terenie Czerwonych Koszar Wojskowych a organizacją całego przedsięwzięcia zajęła się Warszawska agencja eventowo-marketingowa World Media. Patronat medialny objęły: Polo TV, Radio VOX, Super Express, Na Żywo, Onet.pl, disco-polo.info, ostrodanews.pl, superhit.pl, Disco Polo. Partnerami festiwalu były Kasztelan, Lotto, MlekoVita, Nju Mobile, Manta oraz Pamapol.
Oprócz największych artystów polskiej muzyki tanecznej okazję do zaprezentowania się mieli również ci debiutujący. Nie lada gratką dla wielbicieli muzycznych klimatów były gwiazdy zagraniczne CORONA oraz CULTURE BEAT.
Wystąpili :
Akcent,Boys, Classic,Weekend, Power Play, B-Qll, Freaky Boys, Mig, Extazy, Defis, Milano, D-bomb, After Party, Czadoman, Exaited, Etna, Jorgus, Top One, Skaner, Claudi i wielu innych!
"Ten festiwal to mówiąc w skrócie: wyjątkowa atmosfera i świetna zabawa w rytmie disco. "
Bardzo gorąco dziękuję organizatorom za możliwość uczestniczenia w tym niezwykłym wydarzeniu...a wykonawcom za serdeczne przyjęcie...To ogromne wyróżnienie i niezapomniane wrażenia!
Ogromne dzięki dla Izy Knapek za .... za wszystko!
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz